Kiek metų turėtų skirti tave ir tavo vyrą? Mokslininkai turi atsakymą
Emory universiteto tyrimas rodo ryšį tarp amžiaus skirtumo ir skyrybų rizikos, tačiau perspėja neskubėti daryti išvadų.

Dveji metai, dešimt, o gal esate bendraamžiai: ar amžiaus skirtumas santykiuose iš tikrųjų turi reikšmės? Dažnai girdime sakant, kad „meilei amžius nesvarbu“, tačiau ar tikrai taip? Pasirodo, naujas Emory universiteto (JAV) atliktas tyrimas rodo, kad galbūt ir ne visai.
Tyrime, kuriame dalyvavo 3000 porų, mokslininkai nustatė ryšį tarp poros amžiaus skirtumo ir jų skyrybų tikimybės. Pasirodo, kuo didesnis amžiaus skirtumas, tuo didesnė tikimybė skirtis.
Įsiklausykite į skaičius: poros, kurių amžiaus skirtumas yra vieneri metai, turi tik 3% tikimybę išsiskirti. Tačiau ši tikimybė išauga iki 18%, jei partnerius skiria penkeri metai.
Ši tiesioginė priklausomybė tarp amžiaus skirtumo ir skyrybų tikimybės išlieka ir toliau: dešimties metų skirtumą turinčios poros turi 39% tikimybę pasukti skirtingais keliais, o dvidešimties metų skirtumą turinčių porų laukia pribloškiantys 95% skyrybų tikimybė. (Oi!)
Trumpai tariant, jei norite, kad jūsų santuoka būtų sėkminga, šio tyrimo duomenimis, reikėtų rinktis partnerį kuo artimesnio amžiaus (jei ne to paties), kad sąjunga truktų ilgai.
Taigi, koks yra idealus amžiaus skirtumas?

Remiantis šiuo tyrimu, idealus amžiaus skirtumas, padedantis pamatus ilgalaikei santuokai, yra vieneri metai.
Tam tikra prasme šio tyrimo išvadas galima paaiškinti ar net nuspėti. Ypač didelis amžiaus skirtumas gali reikšti ryškius auklėjimo, kultūrinio supratimo, bendrų interesų ir brandos lygio skirtumus.
Svarbi išlyga: neskubėk daryti išvadų!
Dabar, jei tave ir tavo partnerį skiria daugiau nei metai, neišsigąsk – taisyklė turi išimtį. Statistika taip pat atskleidžia, kad poros, kurios sėkmingai nugyvena kartu dvejus metus, turi 43% mažesnę tikimybę išsiskirti, nepriklausomai nuo amžiaus skirtumo.
Taip pat svarbu pažymėti, kad nors tokie tyrimai dažnai yra įdomūs ir kartais atskleidžiantys tam tikras tendencijas, jie tik siekia nustatyti santykių modelius, o ne nuspėti, kas vyksta būtent tavo meilės istorijoje. Juk yra daugybė bendraamžių porų (net ir tarp įžymybių), kurios išsiskyrė, ir porų su dideliu amžiaus skirtumu, kurių sąjunga išlieka sveika, laiminga ir tvirta. Galų gale, santykių sėkmę lemia ne tik skaičiai pase, bet ir bendravimas, bendros vertybės, pagarba, palaikymas ir daugybė kitų individualių veiksnių.
O ką manai tu? Ar manai, kad artimas amžius su partneriu turi realių pranašumų – ar amžius yra tik skaičius?