Sportas

Kaip pasiruošti slidinėjimo sezonui?

Slidinėjant daugiausia dirba kojų raumenys, ta patariam prieš vyks­tant slidinėti specialiais pratimais stiprinti kojas ir sėdmenis. Snieglenčių mėgėjams svarbu sutvirtinti ir nugaros raumenis. Be to kalnuose reikia itin daug ištvermės, tad tikrai nepakenks, jei prieš vykdami į kalnus apsilankysite ištvermės treniruotėse.

Slidininko pritūpimai 

* Kodėl? Tokie pritūpimai išmokys laikyti pusiausvy­rą, o tai tiesiog būtina leidžiantis šlaitu.

* Kaip? Tūpkitės ant vienos kojos tiek, kiek galėsi­te lenkti kelį. Tuomet palinkite per juosmenį į priekį ir ištieskite rankas. Jeigu pratimas atrodo per lengvas, stokite ant pusiausvyros lavinimo treniruoklio BOSU (pripučiamas pusrutulis su kieta plastikine platforma) ir darykite tą patį.

Kiekviena koja atlikite po penkis pritūpimus.

Užlipt, nulipt

* Kodėl? Šis judesys puikiai pravers slidinėjimo naujokėms įveikti įkalnę.

* Kaip? Atsistokite šalia platformos (ar kitos patogaus aukščio pakylos), pastatykite ant jos koją – pėda turi būti platformos centre. Užkeikite ir antrą koją, kad pėdos atsidurtų greta. Tuomet keldamos po vieną koją lipkite žemyn, tik jau į ki­tą platformos pusę.

Į kiekvieną pusę kartokite po penkis kartus.

Įtūpstai į šonus

* Kodėl? Kad, įvaldytumėte slidinėjimo meną, teks patūpčioti į šonus. Šis pratimas vienodai stiprina abi kojas ir moko, kaip perkelti kūno svorį nuo vienos ko­jos ant kitos.

* Kaip? Darykite įtūpstą į šoną, sulenkdamos per kelį koją, ant kurios tupiate, o kitą laikydamos tiesią. Abi pėdos turi būti nukreiptos į priekį. Jei pratimą at­liekate taisyklingai, turite jausti tempimą ištiestos ko­jos vidinėje pusėje.

Kiekviena koja atlikite po penkis įtūpstus.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker