Kaip LinkedIn komentarai gali padėti tau susirasti svajonių darbą?
Paprasti žingsniai, kaip aktyvumas komentarų skiltyje gali atverti duris į naujas karjeros galimybes.

Darbo ar praktikos paieškos gali būti tikras išbandymas, ypač jei esi studentė ar jauna specialistė (patikėk, žinau, ką tai reiškia!). Tarp šimtų išsiųstų CV ir interviu, po kurių taip ir nesulauki atsakymo, procesas gali atrodyti be galo varginantis ir atimantis bet kokią viltį gauti tą išsvajotą pasiūlymą. Atrodo, kad vien tik išsiųsti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką bei tikėtis kvietimo į pokalbį jau nebepakanka. Šiandien jauni profesionalai ieško alternatyvių būdų išsiskirti iš minios – nuo video CV kūrimo iki tiesioginių žinučių samdantiems vadovams. Tačiau atsirado dar vienas būdas save parodyti ir (tikėkimės!) gauti darbą: aktyvus LinkedIn komentarų skilties naudojimas.
Jei ieškai darbo ar praktikos, beveik garantuoju, kad naudoji LinkedIn (o jei ne – pats laikas pradėti!). Ši platforma yra nepaprastai naudingas įrankis, padedantis tiek ieškoti darbo pasiūlymų, tiek megzti profesinius ryšius vienoje vietoje. Svarbi LinkedIn dalis yra pagrindinis naujienų srautas, kuriame matai savo kontaktų ir su jais susijusių žmonių įrašus. Tai puiki vieta ne tik sužinoti, kurios įmonės ieško darbuotojų, bet ir rasti informacijos apie renginius ar kitas naujienas iš tavo profesinio rato. Daugelis tiesiog paspaudžia „patinka“ ar pasidalina įrašu, bet, tiesą sakant, palikti komentarą kartais atrodo nedrąsu. Pasirodo, būtent komentarai gali tapti tavo raktu į sėkmingą darbo paiešką!
Pasak LinkedIn karjeros ekspertės Catherine Fisher, daugelis vartotojų dabar naudoja komentarų skiltį tinklaveikai, savo asmeninio prekės ženklo kūrimui, vardo garsinimui ir galiausiai – naujų karjeros galimybių paieškai. „Komentarų skiltis puikiai tinka ryšiams su tavo tinklu ir industrijos atstovais megzti. Kartais užtenka tiesiog įsitraukti į diskusiją ir išsakyti savo požiūrį į įrašo temą,“ – sako Fisher. Pavyzdžiui, ji siūlo: „Jei nori užmegzti ryšį dėl galimo darbo, gali parašyti kažką panašaus: „Dirbu šioje srityje ir turiu tiek daug minčių! Susisiekime pasidalinti idėjomis.
Norėčiau paieškoti galimybių dirbti kartu ties šiuo klausimu. Atsiųsiu jums InMail žinutę!“ Štai ir viskas – dabar gali drąsiai rašyti asmeninę žinutę.“
Nors palikti kelis komentarus atrodo paprasta (juk kasdien tai darome „Instagrame“, tiesa?), profesinėje aplinkoje tai gali atrodyti baugiau ir šiek tiek nejauku, ypač pradžioje. Tačiau Fisher dalijasi keliais patarimais, kurie padės šį procesą paversti sklandesniu, natūralesniu ir, svarbiausia, efektyviu!
1. Būk įdomi ir tikra
Jei tavo tikslas komentuojant yra padaryti savo vardą atpažįstamą arba padėti įdarbinimo specialistams tave prisiminti, tikrai verta palikti įdomų ar įtraukiantį komentarą. Jei parašysi kažką banalaus, ką visi kiti jau pasakė, komentaras praras savo efektyvumą. „Tiesiog įsitrauk, būk įdomi ir tikra,“ – sako Fisher. „Prisimink, kuo autentiškesnė būsi, tuo prasmingesnių ryšių užmegsi, todėl nebijok būti savimi!“

2. Nebijok paprašyti
Nors gali būti baisu tiesiai šviesiai paklausti, ar žmogus galėtų susitikti kavos puodeliui ar padėti peržiūrėti tavo CV, niekada nesužinosi, ar jis sutiks, jei nepaklausi! Dažnai (net iš mano asmeninės patirties) žmonės yra labiau linkę padėti, nei iš pradžių manai. Komentarų skiltis yra puiki vieta pradėti prašyti tokios profesinės pagalbos.
„Nori užmegzti ryšį dėl galimo darbo? Pasakyk tai! Nori susitikti kavos su žmogumi, kuriuo žaviesi? Išreikšk tai komentaruose,“ – drąsina Fisher. „Pokalbių inicijavimas komentaruose iš pradžių gali atrodyti keistokai, bet kuo daugiau tai darysi, tuo jaukiau jausies.“ Net jei pabandysi tik kartą, suprasi, kad tai nėra taip baisu, kaip atrodo. Tai padės lengviau prašyti pagalbos ateityje ir galiausiai sustiprins tavo, kaip kandidatės į svajonių poziciją, įvaizdį.
3. Kurk turinį, kuris skatina komentuoti
Šis LinkedIn triukas nesibaigia vien komentavimu po kitų įrašais – magija gali įvykti ir tavo pačios komentarų skiltyje! Pavyzdžiui, viešųjų ryšių specialistas Damaryan Benton dalijasi savo istorija. „LinkedIn komentarai man tapo netikėtu, bet galingu tinklaveikos įrankiu,“ – sako jis. „Pernai paskelbiau „Mastercard“ GRAMMY kampanijos analizę (ją galite rasti mano profilyje), kuri sulaukė tiek prekės ženklo, tiek industrijos profesionalų įsitraukimo. Samdanti vadybininkė iš „Ketchum“, „Mastercard“ viešųjų ryšių agentūros, pamatė mano įrašą, susisiekė komentaruose ir pakvietė mane kandidatuoti į laisvą darbo vietą. Tas vienintelis pasikeitimas komentaruose virto interviu ir galiausiai – darbo pasiūlymu.“
Taigi, istorijos moralas: kurk tokį turinį, kurį žmonės norėtų komentuoti!
4. Nesustok ties komentarais
Aktyvesnis įsitraukimas į savo tinklą ir dalijimasis idėjomis neturėtų apsiriboti vien komentarais. Tai gali persikelti ir į kitas LinkedIn sritis. Platformoje yra daugybė kitų funkcijų, kurios taip pat gali padėti tavo vardui tapti labiau atpažįstamam. „Jei randi įkvepiantį kieno nors įrašą, pradėk sekti tą žmogų ir įsitrauk į jo turinį. Užduok papildomų klausimų po jo įrašais, užsiprenumeruok jo naujienlaiškius arba pasidalink jo įrašais su savo tinklu,“ – pataria Fisher. „Tokiu būdu, kai būsi pasiruošusi susisiekti tiesiogiai, žmogus atpažins tavo vardą, ir tavo žinutė išsiskirs.“ Nebijok perkelti bendravimo LinkedIn ir už komentarų skilties ribų (bet komentarai visada yra puiki pradžia).
Nors ši idėja iš pradžių gali atrodyti šiek tiek svetima, tikrai rekomenduoju bent jau pabandyti! Niekada nežinai, kas gali nutikti – galbūt tai ir yra tas įrankis, kurio tau visą laiką trūko ieškant darbo! O kol kas, per daug nesijaudink dėl paieškų, tiesiog kontroliuok tai, ką gali, ir negalvok apie tai, ko negali pakeisti. Sėkmės!