Grožis

Graži veido spalva- moters svajonė

 Veidas gražus ir skaistus tuomet, kai jo oda lygi, ne per riebi ir švelni. Skaistumo veidui teikia ir odos spalva. Odos baltumas priklauso nuo epidermyje esančių balzganų keratohialino grūdelių. Gelsvą atspalvį odai teikia raginiai keratino grūdeliai, esantys viršutiniame epidermio sluoksnyje. Rausvai raudoną spalvą lemia odos kraujotaka. Nuo pigmento melanino odos spalva įgauna įvairiausių spalvinių niuansų. Neryškūs pūkeliai teikia odai švelnumo. Toks veidas primena persiko vaisių.

  Odos spalva keičiasi su amžiumi

 Mažų vaikų oda švelniai rausva, minkšta ir putli, lygi, elastinga, maloniai žvilga. Lytinio brendimo amžiuje, kai suaktyvėja riebalinių liaukų funkcija ir pradeda išsiskirti daugiau riebalų, oda ima blizgėti. Išsiskyrę riebalai susimaišo su nušerpetojusiomis epidermio ląstelėmis, dulkėmis ir nemaloniai ištepa odos paviršių. Oda įgauna negražų atspalvį, o dėl išsiplėtusių porų darosi panaši į apelsino žievę. Ji greitai rausta, yra jautri uždegimams. Išsiskyrę riebalai ir epidermio šerpetos užkemša riebalų liaukų poras, susidaro juodieji inkštirai- kamedonai. Tai riebiosios seborėjos požymiai.

 Be to, dažnai veidą išberia ir jaunatviniai spuogai. Oda atrodo riebi, nešvari, kartais ji būna taip sudirginta, kad pasidaro pilkšvai geltona. Vaikystėje buvusi skaisti, lygi, švelniai rausva mergaičių oda brendimo amžiuje dėl seborėjos pasidaro netvari, pilkšva. Beje, labai dažnai tokia oda gali pasidaryti ir dėl netinkamos priežiūros, kai pasirenkami ne tie kremai, pudros ir kt. Taip dažnai atsitinka jaunoms mergaitėms.

  Kartais ir vyresnio amžiaus moterų oda atrodo nešvari ir būna nemalonaus atspalvio. Sulėtėjus veido kraujotakai, oda storėja, šiurkštėja, joje atsiranda juodų taškelių ir mažyčių balzganų sukietėjimų. Jei sausos veido odos nepradedama laiku prižiūrėti, ji taip pat gali pasidaryti negraži. Sausa oda linkusi sausėti ir šerpetoti, joje gali atsirasti žvynelių ir raudonų dėmių. Tokia oda jautri oro permainoms, ypač šaltuoju metų laiku.

 Įtakos turi individualios savybės ir ligos

 Kartais nemalonų atspalvį veidas įgauna nuo nervų sistemos pertempimo ir išsekimo- nemigos, pervargimo, nemalonių išgyvenimų. Dažnai po stiprios psichinės įtampos veido spalva taip pasikeičia, kad moterį sunku ir atpažinti.

 Veido odos spalva priklauso ir nuo moters individualių ypatybių. Blondinių veido spalva dažniausiai švelniai balta arba blyškiai rausva. Merginų, sergančių mažakraujyste, odos spalva blyški ir balzgana. Jeigu epidermis labiau išsivystęs, bet oda švelni ir pilnakraujė, veido spalva graži, gelsvai rausva.

 Kaip suteikti odai norimą atspalvį

 Vasarą atostogaudamos dažnai stengiamės įdegti, tačiau saulėje reikia būti labai saikingai, o kad gražiai ir lygiai įdegtume- naudoti specialų apsauginį kremą. Saulė ne tik suteikia veido odai bronzinį atspalvį, gaivina ir tonizuoja ją, bet dėl jos greičiau atsiranda ir raukšlių, veidas sausėja. Namuose galima šiek tiek įdegti pasvilinus veidą kvarco lempa. Tačiau pasitaiko, kad pasišvitinus lempa, vietoj lygaus įdegimo odos paviršiuje atsiranda dėmių, tad tą daryti reikėtų labai atsargiai. Gražiau įdegti galima ir soliariumuose, tačiau jais nereikėtų piktnaudžiauti, šią problemą dabar galima išspręsti paprasčiau- kad veido spalva įgautų norimą atspalvį ir nenudegintumėte odos, reikia ją patepti specialiu atspalvį suteikiančiu kremu.

 Veido oda pasidaro švelni, minkšta ir rausva išsimaudžius jūroje arba mineralinio vandens vonioje, taip pat odą galima drėkinti specialiu purškiamu drėkinamuoju vandeniu. Jo galima nusipirkti kosmetikos parduotuvėse ar vaistinėse. Net kai kurie mineraliniai vandenys ypatingai tonizuoja ir gaivina odą, nuo jų veido oda labai paskaistėja.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker