Grožis

Depilacija ir jos priemonės

Moterys nuo seno kovoja su nepa­geidaujamais plaukeliais ant kūno, tačiau idealaus būdo, kaip jų atsikratyti, dar nerasta. Iš daugybės bū­dų kiekviena renkasi patraukliausią.

Skutimas

Paprasta ir nebrangu, tačiau priklausomai nuo kūno vietos plaukeliai atauga po vienos dviejų dienų, o kartais net tą pačią dieną. Skutant pašalinamas tik matomas plaukas, o jo svogūnėlis lieka sveikas. Šis būdas tinka kojoms, pažastims, bikinio sričiai. Negalima skusti plaukelių nuo veido. Rankų oda taip pat gali būti jautri, todėl ją reikėtų saugoti. Negalima skusti plaukelių tose vietose, kuriose yra mėlynių ar žaizdelių. Skutant galima pažeisti odą, todėl tai daryti reikia labai kruopščiai ir atsargiai. Nusiskutus gali atsirasti paraudimų, plaukai gali įaugti po oda, jei skutami prieš plauką. Rekomenduojama skusti plauko kryptimi, ypač bikinio zonoje. Ir privalu naudoti skutimosi žėlę ar kitą priemonę – sausos odos skusti negalima. Negalima skustis svetimu skustuvu- kyla rizika užsikrėsti. Vyrams skirti skus­tuvai skiriasi nuo moteriškų – todėl verta rinktis pa­starąjį – jis švelnesnis, labiau tausoja odą. Po sku­timosi odą rekomenduojama patepti dezinfekuo­jamuoju kremu, pavyzdžiui, turinčiu alantoino, mentolio, alijošiaus, ramunėlių.

Epiliacija

Epiliacija elektriniu epiliatoriumi patogi, tačiau taikoma ne visoms kūno vietoms. Tinkama kojoms, bikinio sričiai, tačiau rankoms ir pažastims – perne­lyg skausminga. Raunant elektriniu epiliatoriumi išraunamas išorinis plaukas ir dalis svogūnėlio, tad plaukai atauga tik po poros, trijų savaičių. Plauko „guolis” lieka nepažeistas, todėl plaukai auga to­kie pat stiprūs. Veidui ši procedūra netinka, o bi­kinio zonai reikia naudoti specialius antgalius. Epiliatoriaus negalima naudoti, jei oda pažeista, jei iš­siplėtusios venos, taip pat jis nerekomenduojamas nėščiosioms. Po epiliavimo oda gali parausti, plau­keliai gali įaugti po oda. Prieš procedūrą oda turi būti švari ir sausa. Nepatariama rauti plaukelių ką tik išėjus iš vonios ar dušo, prieš šią procedūrą ne­vertėtų teptis jokiu kremu. Už tai po procedūros odą reikia gerai sutepti minkštinamaisiais kremais ar alie­jais. Kadangi oda taip pat gali būti sudirginta ar vos pažeidžiama, nerekomenduojama naudotis sveti­mu epiliatoriumi.

Image by senivpetro on Freepik

Kremai

Depiliacija cheminiais kremais panaši į skutimą- jais pašalinami tik matomi plaukai, tad iš naujo atauga labai greitai. Procedūra paprasta ir neskausminga, trunka iki pusvalandžio. Neigiami dalykai- daug ką erzina nemalonus kremų kvapas, o juose esančios medžiagos gali sukelti alergiją. Dabar gaminami ir kremai ypač jautriai odai, vis dėlto veido sričiai jų geriau nevartoti. Dažnai kremu depiliuojami plaukai atauga plonesni ir šviesesni. Kre­mo negalima vartoti, jei oda sudirgusi, dažnai lan­komasi soliariumuose. Prieš vartojant būtina išbandyti ant nedidelio odos lopinėlio. Negalima laikyti ant odos ilgiau, nei nurodyta instrukcijoje

Vaškas

Gailinamas karšto ir šalto naudojimo vaškas. Karšto naudojimo vaikas efektyvesnis, tačiau šaltą naudoti paprasčiau -jį tinka taikyti net namuose. Depiliacija vašku skausminga, tačiau greita procedūra. Išrauti plaukai atauga po trijų- keturių savaičių, Pašalinamas plaukas ir dalis svogūnėlio, plauko guolis lieka sveikas, todėl to­lesnei plauko raidai įtakos neturi. Tinka visam kūnui, jei nėra žaizdų ar venos neišplėtusios. Po plaukų šalinimo vašku, jie gali pradėti augti tankiau, arba atvirkščiai – rečiau, tačiau ne to­kie tvirti ir tamsūs. Su karstu vašku namie ge­riau neeksperimentuoti – galima nusideginti. Po šalinimo geriausia odą patepti raminamaisiais kremais. Gaminamos ir specialios priemonės, ta­čiau galima naudoti ir įprastą kosmetiką. Iškart po plaukų šalinimo patartina truputi ramiai pa­gulėti, nesimauti pėdkelnių, nesivilkti sintetinių drabužių -jie gali dirginti. Porą dienų geriau nesikaitinti soliariume, neiti į pirtį.

Lazeris

Plaukų šalinimo būdas lazerio impul­sais ypatingas tuo, kad panaikinamas ne tik plaukas, bet ir jo šaknis. Procedūrą, reikia kartoti tris keturis kartus, tada plaukų galima atsikratyti net keleriems metams. Procedūra nemaloni ir bran­gi, tačiau rezultatas – ilgam, lazeriu sunaikinti plaukeliai iškrinta ne iškart, o po keliolikos, ar net kelių dešimčių dienų. Procedūrą, reikia kar­toti todėl, kad vieni plaukai būna išlindę, o ki­ti tuo metu „miega” giliai odoje. Anksčiau la­zerinės plaukų šalinimo procedūros trukdavo kelias valandas, šiuolaikinės technologijos pažan­gesnės-viskas baigiasi per keliolika minučių. Ypač populiaru lazeriu naikinti plaukelius nuo veido. Oda kurį laika lieka paraudusi ir jautri, tačiau po poros dienų tai praeina. Jei lazerinis šalinimas atliekamas neprofesionaliai, nuo jo ga­li likti randeliai ar pakisti pigmentacija.

Šviesa

Pažangiausias plaukelių šalinimo bodas – švie­sa. Specialiu aparatu spinduliuojami spinduliai nai­kina plaukelio šaknį, todėl jis pašalinamas ilgam. Priešingai nei lazerių procedūros metu, pacien­tas jaučia ne nemalonų dilgčiojimą, o švelnią ši­lumą. Plaukeliai iškrinta ne iškart, o, priklauso­mai nuo vietos, po kelių dienų ar savaičių. Pro­cedūrą reikia kartot kas mėnesį- kaskart plau­kelių atauga vis mažiau, tad po keturių penkių procedūrų jie neaugs kelerius metus. Per procedūrą oda nepažeidžiama ir nedirginama, veikiamas tik pats plaukas, tačiau seansai brangūs. Tin­ka visam kūnui, ypač populiaru – veidui ir bikinio sričiai, kurioje plaukeliai linkę augti. Po pro­cedūros priežiūra tokia pati, kaip po vaškavimo – nereikėtų piktnaudžiauti sauna ir baseinu, vie­ną dieną geriau aktyviai nesportuoti. Procedūra trunka keletą minučių.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker