Grožis

Antakiai- ką reikia žinoti?

Antakiai ne vien tik puošia žmogų. Jie neleidžia prakaito lašams nuo kak­tos patekti į jautrias akis. Vis dėlto jų forma turi esminę reikšmę mūsų akių formai.

Per daug tankūs, stori antakiai užgožia akis ir jos atrodo mažesnės; labai ploni, išpešioti antakiai atrodo nenatūraliai ir juokingai.

Svarbiausia: kuo didesnis atstumas tarp akių ir antakių, tuo geriau akims. Todėl labai naudinga koreguoti per didelius arba kaip papuola išsikeroju­sius antakius, tik reikia žiūrėti, kad jie atrodytų natūraliai.

Koreguoti galima pincetu išpešiojant atskirus plaukelius, paryškinant antakių pieštuku arba šepetėliu užpudruojant šešėline vokų pudra.

Pudros ir antakių pieštuko spalvos neturi labai skirtis nuo natūralios antakių spalvos. Dažniausiai pasirenkama pilka arba ruda spalvos.

Tik moterys su natūraliais juodais plaukais gali naudoti juodą antakių pieštuką. Geriau nusidažo labai šviesūs, bespalviai antakiai. Natūraliau atrodys, jei nepersistengsite.

Image by master1305 on Freepik

Štai keli patarimai, kaip suteikti taisyklingą formą vienokiems ar kitokiems antakiams:

  • Jei antakiai labai išlenkti į viršų, paprastai kakta atrodo per žema. Viršutinį antakių kraštą išpešiokite, kad jis būtų lygus, o apatinį pieštuku paplatinkite.
  • Išsikerojusių, tiesių antakių viršutinį ir apatinį kontūrus galima šiek tiek išretinti išpešiojant pincetu trečdalį plaukelių.
  • Per plačių, bet gražiai išlenktų antakių viršutinis ir apatinis kraštai si­metriškai pasiaurinami.
  • Jei antakiai suaugę ties nosies šaknimi, plaukelius reikia išpešioti, kad veido išraiška atrodytų meilesnė. Pradėti reikia nuo vidinio antakių kampo, o išorinį, jei reikia, galima pailginti pieštuku.
  • Per ilgus antakius galima paprastai sutrumpinti išpešiojant išlindusius plaukelius.
  • Per siaurus ar per retus antakius galima koreguoti pieštuku arba pud­ra ir šepetėliu.
  • Jei nešiojate akinius, antakius reikia taip koreguoti, kad jų viršutinį kraštą uždengtų rėmeliai. Rėmeliai neturi antakių nei per daug uždeng­ti, nei leisti jiems išlįsti.

Geriausiai antakius pešioti vakare, kad atsiradęs paraudimas per naktį išnyktų. Jei paraudimas labai ryškus, uždėkite ramunėlių kompresą.

Papešioję antakius patepkite ricinos aliejuje suvilgytu šepetėliu, kad jie įgautų norimą formą.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker