Sveikata

Kokią įtaką moters ciklas turi moteriai?

Vakar buvai laiminga ir energinga? O šiandien esi blogai nusiteikusi ir pavargusi? Šiuos pokyčius lemia moters ciklo pakilimai ir nusileidimai. Be abeįo, žinote, jog psichika ir kūnas priklauso nuo hormonų saveikos.Tačiau iš tiesų pati moteris gali ją valdyti.

Hormonai organizmui daro didelį poveikį: jie sukelia norą užsiimti seksu, lavina protą ir įkvepia sielą, stiprina kaulus ir raumenis, palaiko kraujotaką ir aktyvina nervų sistemą. Šios mažos, bet galingos dalelės teikia mūsų gyvenimui ritmą. JAV mokslininkai nustatė, kad vidutiniškai 28 dienas besitęsiantis menstruacijų ciklas veikia moters kūną ir psichiką lygiai taip pat, kaip dienos ir nakties pokytis. Moterys, kurios vartoja apsisaugojimo nuo nėštumo tabletes, taip pat, tik gal šiek tiek silpniau, jaučia hormonų svyravimus. Taigi pasiaiškinkime, kaip svyruoja hormonų kiekis per kiekvieną ciklo fazę ir kokią įtaką jie turi moters aktyvumui bei grožiui.

1- 5 dienos: menstruacijos
Hormonai- estrogenas, progesteronas ir LH hormonas (prolanas B)- mažiausiai aktyyvūs. Taip yra dėl kraujavimo, kai kartu iš gimdos išteka ir gleivės.

Aktyvumas ir grožis. Ciklo pradžioje daugelis moterų jaučiasi silpnos. Jei kraujavimas stiprus, jos būna išblyškusios ir greitai pavargsta. Gali skaudėti pilvą, gallvą ir nugarą. Todėl palikite kasdienius darbus ir jei galite, prigulkite. Valgykite lengvai virškinamą, vitaminų ir mineralinių medžiagų turintį maistą (salotų, raudonų ir tamsiai žalių daržovių, vaisių). Liesoje mėsoje yra daug geležies, kuri padeda gamintis kraujui ir suteikia jėgų. Jeigu moterys stipriai arba ilgai kraujuoja, pasitarusios su ginekologu, gali vartoti geležies preparatų. Mėnesinių skausmams numalšinti galima gerti vaistų, masažuoti pilvą arba dėti šildomus kompresus (pagalvėlę).

Image by user18526052 on Freepik

Mąstymas ir kūrybiškumas. Visiškai beprasmiška dabar siekti aukštumų. Darbus, susijusius su mąstymu, atidėkite keletui dienų. Geriau atsipalaiduokite ir paprasčiau „papenėkite” savo sielą: pažiūėekite filmą, paskaitykite knygą ar laikraštj, pasiklausykite muzikos.

Nuotaika ir jausmai. Šiomis dienomis moteris yra labai jautri, dėl mažiausios smulkmenos gali pradėti verkti, o tai įprastai jai visiškai nebūdinga. Todėl leiskite tokiai nuotaikai jus užvaldyti- tai truks neilgai. Be to, atsipalaiduoti jums padės serbentų arbata (arba kapsulės), kuri suderina nervų sistemą ir pakelia nuotaiką. Kvapų terapijos, masažai taip pat gali praskaidrinti nuotaiką. Kalendros, mėtos ir gvazdikų kvapai stimuliuoja smegenis ir pakelia dvasią, citrinų ir jazminų kvapai pagerina nuotaiką. Tik uostykite geros kokybės natūralius kvapniuosius aliejus.

6- 12 dienos: periodas prieš ovuliaciją

Esam šiai ciklo fazei aktyvus estrogenas. Jis pasirūpina, kad gerai susiformuotų gimdos gleivės ir kiaušidėse išsivystytų kiaušialąstė. Estrogeno iki ovuliacijos vis dar daugės.

Aktyvumas ir grožis. Rytais pasižiūrite j veidrodį ir esate laimingos- veido oda švelni ir rausva, plaukai blizga. Jūs jaučiate didžiulę jėgą savyje.

Mąstymas ir kūrybiškumas. Moteriškasis seksualumo hormonas suteikia jūsų sielai „sparnus”. Jūsų protas dirba tiksliai, net labiausiai komplikuotas užduotis išsprendžiate lengvai. Tai geras laikas išsikovoti pripažinimą darbe ir parodyti savo sugebėjimus.

Nuotaika ir jausmai. Šiomis dienomis jūs gerai nusiteikusi, niekas negali sugadinti jums nuotaikos. Jūsų intuicija sustiprėjusi, jaučiate kitų emocinius svyravimus, net užuodžiate ir girdite daug geriau. Šiuo laikotarpiu moterys 10 000 kartų stipriau reaguoja į vyriškus kvapus negu per į menstruacijas.

13-15 dienos: ovuliacija

Dabar estrogenas pasiekė aukščiausią tašką. Greitai aktyvėja ir LH hormonas, mat jis turi sukelti ovuliaciją.

Aktyvumas ir grožis. Jūs vis dar trykštate gyvybingumu. Be to, pakilo apetitas, ir jeigu neprisižiūrėsite, galite priaugti kelis šimtus gramų. Todėl kontroliuokite save valgydama ir daugiau sportuokite.

Mąstymas ir kūrybiškumas. Dėl tokio estrogeno pakilimo jūsų organizmas yra puikios formos, esate dar labiau susikoncentravusi. Ne tik kūniškai, bet ir dvasiškai jūs esate aukštumose, jūsų kūrybiškumui ir fantazijai nėra ribų.

Nuotaika ir jausmai. Šiuo periodu hormonai pažadina ypač didelę sekso aistrą. Jeigu jūs atsiduosite- patirsite nuostabius orgazmus; o jei nesisaugosite nuo nėštumo- galite lengvai pastoti,

16-23 dienos: laikotarpis po ovuliacijos

Tai progesterono laikas. Jo užduotis- gimdos gleivinėje sudaryti optimalias sąlygas kiaušialąstei, jei ši būtų apvaisinta.

Aktyvumas ir grožis. Estrogenų mažėja, lodei organizmą vis labiau veikia progesteronai. Šiomis dienomis jūs galite būti šiek tiek tingi, tarsi apsnūdusi, nes progesteronas atpalaiduoja kūną. Ypač suaktyvėja medžiagų apykaita ir virškinimas, todėl organizmas sudegina daugiau kalorijų- tai geras metas pradėti laikytis dietos.

Mąstymas ir kūrybiškumas. Tai pats tinkamiausias laikas save iš naujo dvasiškai „pertvarkyti”, priimti sprendimus, sugalvoti naujų užduočių, siekti naujų tikslų, t.y. duoti laisvę mintims.

Nuotaika ir jausmai. Jūs jaučiatės saugi, o tai suteikia jums ramybės ir pasitikėjimo. Jūs galite būti visiškai atsipalaidavusi. Gėrėkitės gražiomis gyvenimo akimirkomis.

Image by Freepik

24-28 dienos: periodas prieš menstruacijas

Neprasidėjus nėštumui, hormonų greitai mažėja. Ciklas baigiamas ir pasirengiama išstumti neapvaisintą kiaušialąstę.

Aktyvumas ir grožis. Daugeliui moterų tai yra nemaloniausias ciklo laikas. Nieko nuostabaus, jeigu jūs esate psichiškai ir fiziškai išsekusi, daug kas nervina, jūs nepatenkinta savo šukuosena, ant veido iššoko spuogų, skauda galvą, veržia krūtis. Jūs jaučiatės lyg būtumėt išsipūtusi. Net svarstyklės tai patvirtina: dėl organizme susikaupusio vandens jūs sveriate dviem kilogramais daugiau. Priežastis- priešmenstruacinis sindromas- tai ženklas, kad hormonai yra neaktyvūs. Šiuo metu daug gerkite, ypač skystį varančių arbatų, pavyzdžiui, beržų lapų, dilgėlės ar dirvinio asiūklio.

Mąstymas ir kūrybiškumas. Niekada taip nebuvo „tuščia” galvoje kaip šiomis dienomis (sulėtėję hormonai pakeičia ir smegenų darbą). Jogos pratimai ar autogeninės treniruotės padės jums atgauti pusiausvyrą.

Nuotaika ir jausmai. Daugelis moterų linkusios į depresiją. Patarimas: daug būkite gryname ore, sportuokite (bėgiokite, plaukiokite, važinėkitės dviračiu). Taip pat ir šokiai padės pamiršti priešmenstruacinio sindromo problemas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker