Tinkamai reaguokite į stresą !
Kaip atsiranda stresas?
Per visą gyvenimą žmogų veikia įvairiausi kūniški ir emociniai stresai. Stresas yra natūrali kūno reakcija ir į vidinį, ir į išorinį dirginimą, ar jis būtų teigiamas ar neigiamas. Šie dirgikliai, su kuriais organizmas tarsi ginčijasi, vadinami stresoriais.
Kiekvieno žmogaus reakcija į stresą skirtinga. Kas vienam atrodo visiškai normalu, kitam gali atrodyti sunki ar tiesiog nepakeliama našta. Nulemia jūsų sugebėjimas susidoroti su stresu. Stresų perteklius gali sušvelninti dirgiklius, o gali sukelti perteklines reakcijas, dėl kurių atsiranda visokie negalavimai. Pirmieji požymiai yra tokie: padidėjęs kraujospūdis, padažnėjęs pulsas, sumažėjęs atsparumas infekcijoms.
Triukšmas, blogas oras, pyktis šeimoje ar darbe, konfliktai, kasdieniai rūpesčiai, nesaugumas ir socialinės problemos gali dar labiau sumažinti individualų atsparumą stresams.
Negalima apsiprasti ar susigyventi su užsitęsusiu stresu. Tuomet reikia peržiūrėti savo gyvenimo stilių ar gyvenimo filosofiją, pasistengti pakeisti stresines gyvenimo aplinkybes. Iškelkite sau tokį tikslą: pozityviai mąstyti ir rasti sprendimą sąmoningais veiksmais bei poelgiais.
Stresą galima sumažinti taip:
- Dažniau būkite gryname ore.
- Aktyviai sportuokite.
- Atkreipkite dėmesį į savo maistą: kuo daugiau valgykite produktų, kuriuose yra magnio, nes magnis puikiai neutralizuoja stresą.
- Raskite laiko neskubant pavalgyti.
- Nelaikykite savyje apmaudo, išsakykite aplinkiniams, kas Jums kliudo ar slegia.
- Susikurkite jaukią, Jums malonią aplinką, susitikite su draugais, pasidžiaukite kuo nors gražiu ir maloniu.
- Išmokite atsijungti ir atsipalaiduoti, galbūt per autogenines treniruotes.
- Ir svarbiausia- išsaugokite jumoro jausmą. Juoktis be galo sveika.