Grožis

10 būdų gimdyvei atgauti formą po gimdymo

Gražu žiūrėti į Holivudo žvaigždes- jos po gimdymų tapo dar laibesnės ir grakštesnės. Gal ir kiekviena moteris tokia būtų, jei turėtų asmeninį trenerį, kada panorėju­si lepintųsi mineralinio vandens voniomis, jei bet kurią akimirką galėtų kreiptis į plastinės chirur­gijos specialistus. Jei jai būtų siūlomos milijonų vertės filmų sutartys. O ką daryti paprastai jaunai mamai, kuriai dėl darbų gausybės ne kasdien pavyksta ir tris minutes ramiai vonioje atsipūsti? Kaip jai suliesėti, atgauti formą, jei nėra kada mankštintis ir rūpintis dietiniu maistu? Pasirodo, viskas visai paprasta: reikia būti tik rūpestin­ga mama. O tai juk nereikalauja jokių valios pastangų.

1. Pasivaikščiokite su kūdikiu. Labai svarbu kasdien išvežti mažylį laukan. Kūdikiams būtinas grynas oras, jie tada geriau miega. Pasinaudokite puikia proga! Pabėgėkite penkias minutes, paskui porą minučių pailsėkite ramiai eidama ir vėl pagreitinkite lempą. Paieškokite trasos su kliūtimis- labai tiktų kalvotas keliukas: tada darbo gautų šlaunų ir sėdmenų raumenys. Jei jūsų kūdikis jau laiko galvutę, įsodinkite jį į nešioklę, ir paprastas pasivaikščiojimas taps iškyla. Naudokitės nešiokle ir eidama į prekybos centrą- tikrai patogu, kai rankos laisvos, be to, nešamas svoris degina kalorijas.

2. Stiprinkite tarpvietės raumenis. Tarpvietės raumenys nugarkaulį jungia su gaktine sąvarža. Tarpvietę galima palyginti su tramplinu, ant kurio laikosi ir tarsi spyruokliuoja svoris. Todėl jos raumenys turi būti lankstūs ir įtempti. Jei tarpvietė praras lankstumą, moteris čiaudėdama ir kosėdama gali pajusti drėgmę net ir tada, kai šlapimo pūslė nėra pilna. Nusilpus tarpvietė raumenims gali nusileisti gimda, šlapimo pūslė nustoti laikiusi šlapimą ar net iškristi, o tokiu atveju prireiktų ir chirurgo pagalbos.

Dažniausiai šlapimo pūslė nusileidžia dėl ypač sunkaus gimdymo ar pagimdžius stambius kūdikius. Taigi po gimdymo labai svarbu kuo greičiau pradėti treniruoti pradėti tarpvietės raumenis. Dažniausiai tokią mankštą patartina pradėti po kelių dienų- pagerės kraujo apytaka tarpvietės srityje, paspartės gijimo procesas. Mankšta labai paprasta- šešioms sekundėms įtempkite makšties ir išeinamosios angos raumenis. Atsipalaiduokite ir pakartokite tai tiek kartų, kiek galite. Pratimą atlikite keletą kartų per dieną- pakaitomis greitai įtempkite ir atleiskite tai vienus, tai kitus raumenis.

Specialistai visoms, ne tik gimdžiusioms, moterims pataria vengti svorių kilnojimo, ilgų didelės apkrovos aerobikos treniruočių, sunkių pilvo raumenų pratimų, nes dėl to tarpvietės raumenys gali prarasti tamprumą. Ypač patartina paisyti šių patarimų smarkiai kosinčioms rūkalėms, taip pat vidurių užkietėjimo ir antsvorio kamuojamoms moterims.

3. Maitindama nesitikėkite greitai suliesėti

Tyrimai rodo, jog krūtimi maitinančios moterys per nėštumą priaugusio antsvorio atsikrato be jokių dietų. Tačiau būtų klai­da aklai tuo tikėti. Neteisybė ir tai, jog daug chalvos valgančių motinų pienas yra geres­nis. Keli jos kąsneliai gali būti naudingi tik paryčiais, kai pienas nėra labai maistingas.

Sultys, pavyzdžiui, apelsinų, persikų, aguročių- kur kas maistingesnės. Jos pa­deda papildyti vandens atsargas, kurių mai­tinanti motina gali prarasti iki trijų litrų per dieną.

Jeigu ribojate maistą, o svoris nemažė­ja, rezultatų tikėkitės baigusi maitinti krū­timi. Organizmas išlaiko riebalų atsargas, kurios būtinos pienui perdirbti.

Beje, po intensyvios mankštos kūdikis gali atsisakyti žįsti, nes motinos pienas bus aitroko skonio. Bet tai ne bėda: jo maistingumas ne­ pakis, o skonis normalizuosis per valandą.

4. Valgykite tik jausdama alkį

Atrodo, tai labai paprasta, bet būnant su kūdikiu atsiranda daugybė progų ir priežasčių užkąsti net ir nejaučiant alkio. Tarkim, negi išmesi vaiko maisto likučius? Jeigu šalia nėra kokio išalkėlio, visada išbadėjusio šuns ar katino, lieka viską suvalgyti pačiai- juk ranka nekyla versti į šiukšlių dėžę… Betgi tuos likučius galima suvalgyti ir vėliau! Galima pamėginti ruošti ir mažiau maisto.

Image by halayalex on Freepik

5. Nepersistenkite mankštindamasi

Aerobika gerai tirpdo riebalus, bet ne kiekviena neseniai gimdžiusi moteris gali pradėti šokinėti kada įsigeidusi. Štai Rasa, kuri pagimdžiusi sūnų nemažai laiko praleido ligoninėje, grįžusi namo pirmiausia panoro padūkti su savo numylėtiniu šunimi ir… sustingo, nes pajuto keistą laisvumą juosmens srityje- jai atrodė, kad jos viduriai iškrito iš dubens ertmės. Taip atsitiko dėl to, kad jos raiščiai ir sausgyslės vis dar buvo valdomi elastino- hormono, kuris suteikia nėščiosios kūnui stebuklingą lankstumą ir tamprumą. Elastinas iš kūno neišeina tokiu greičiu kaip vaisiaus vandenys. Iš tikrųjų raiščiai gali išlikti silpni nuo trijų iki penkių mėnesių, dubens raumuo irgi nebus iškart pajėgus išlaikyti svorį.

Taigi kada galima pradėti sportuoti? Pasak biokinetikų, kai kurios natūraliai gimdžiusios moterys jau po trijų dienų gali pradėti vaikščioti ir palengva išsitiesti. Jeigu jūs tinkamai sportavote iki pat gimdymo, galėsite treniruotis, kai tik atgausite jėgas ir pradėsite gerai jaustis. Tačiau jeigu nėštumo metu buvote sumažinusi krūvį ar visai nesportavote, teks pradėti nuo labai paprastų pratimų. Akušeriai pataria pamažu pradėti mankštintis po gimdymo praėjus šešioms savaitėms,- žinoma, jeigu savijauta gera. Po Cezario pjūvio patartina mažiausiai šešias ar aštuonias savaites nedaryti sunkių pratimų, 12 savaičių ne­kilnoti svorio ir intensyviai nesportuoti.

6. Plokštinkite pilvą

Džiaugdamasi, jog vėl matote kojų pirštus, galite pajusti, jog pasiilgote tokio mielo ir tvirto… nėščiosios pilvo. Ta minkšta aplink juosmenį liulanti masė visiškai nedžiugina. Deja, pilvas ne iškart sustangrėja. Nėštumo metu vertikalios tiesiųjų pilvo sienos raumenų skaidulos išsitempė ir net gi prasiskyrė duodamos vietos kūdikiui. Taigi dabar pirmiausia jos turi susijungti, ir tik vėliau bus galima pradėti jas stiprinti. Mankštą pradėjusi per anksti, galite sutrukdyti pilvui normaliai gyti.

Jei norite patikrinti, ar nebėra tarpo tarp tiesiųjų pilvo sienos raumenų, atsigulkite ant nugaros, sulenkite kelius, pėdomis atsiremkite į grindis. Taip gulėdama dešinės rankos pirštus prispauskite šiek tiek virš bambos, įkvėpkite, o iškvėpdama pakelkite galvą bei pečius nuo grindų ir braukite kaire ranka per kairę šlaunį kelio link. Pilvo raumenys įsitemps, ir jūs galėsite užčiuopti tarpą tarp tiesių raumenų. Jei tarpas yra trijų ar daugiau pirštų pločio, dubens raumenų pratimų reikės. Jeigu tarpas yra vieno ar dviejų pirštų pločio, galėsite daryti po keletą atsilenkimų, bet ne daugiau kaip 16. Kai tai jau bus lengva, rinkitės sudėtingesnius pilvo raumenų pratimus.

7. Žiūrėkite mankštos video per Youtube arba įsigykite įrašus

Mankštos vaizdiniai įrašai labai praverstų mamai, kurios vaikas dar neišmoko judė­ti. Ta, kurios mažylis jau ropinėja ir šliau­žioja, turėtų pirma jį užmigdyti ar papra­šyti, kad kas nors prižiūrėtų, o tik po to mankštintis. Kitaip vaikutis painiosis po kojomis. Jūs galite mankštintis energingai arba, kaip ir Rasa, kuri nelieja prakaito ir net tvarkingą šukuoseną išsaugo,- viską daryti pamažu. Atliekant tokius pratimus, labiausiai stiprinami pilvo raumenys. Jei mankštinsitės reguliariai, pasieksite puikių rezultatų.

8. Pradedantys vaikščioti kūdikiai- geriausi treneriai

Kūdikiai yra negailestingi asmeniniai treneriai, trykštantys entuziazmu bei energija. Jie negali nustygti vietoje arba ramiai kramsnoti blynelius užgerdami arbata. Vaikutis sutrumpins ir jūsų valgymo laiką. Taip jūs labai sėkmingai deginsite kalorijas: tarp kiekvieno kąsnio teks šokinėti paskui savo smalsų, deja, nepatyrusį nuotykių ieškotoją. Vargšelis gal įstrigs tarp sienos ir sofos, o gal nepajėgs užsiropšti ant kokio nors baldo. Dar didesnis išbandymas- viešnagė namuose, kur nėra vaikų. Bet užtat yra lengvai pasiekiamų aštrių daiktų, puikiai dūžtančių vazų.

Rasą jos dvejų metų asmeninis treneris maždaug kas pusvalandį pakviečia šokti makarenos. 16 kartų iš eilės. Po to prasideda akrobatika. Paskui- futbolas ir beveik regbis koridoriuje. Tada jie skuba į kita kambarį pačiužinėti į sofą atremta plastiko plokštė (laimė, Rasa tik prilaiko trenerį, nes kitaip reikėtų čiuožyklos prasidedančios nuo bufeto viršaus). Prisičiuožinėję jie galvotrūkčiais lekia į kiemą uostyti rožių. O kieme galima kopti laiptais. Paskui jiedu apsuka ratuką aplink gėlyną ir vėl skuba laiptais į viršų. Ir taip penkiolika kartų. Mama bando pailsėti ant laiptų, bet mažylis šaukia: „Bėgam!” Dabar reikia važinėtis dviratuku, kuris stebuklingai išlaiko suaugusi žmogų. Rasa jau įsitikino, kad tai nuostabi kelio sausgyslių treniruotė! Po to-arklių lenktynės aplink kavos stalelį. Ir visa tai- per pusvalandį. O jeigu toks tempas būtų pusdienį arba ištisą dieną?

9. Grožio ir terapijos salonų nauda

Tikrai naudingi yra limfinių takų bei elektromasažai ir kūno įvyniojimai. Tik tam reikia laiko ir pinigų. Tačiau jeigu norite gerokai suliesėti, grožio seansų nepakaks- teks laikytis ir dietos. Jeigu nuolaidžiausite aistrai skaniai pavalgyti, į grožio seansus žiūrėkite kaip į atsipalaidavimą ir lepinimąsi, kurio labai reikia išvargusiai ir vis neišsimiegančiai mamai.

10. Kaip išvengti nudribusios krūtinės ir strijų

Strijų geriau išvengti, negu jas gydyti. Tačiau, kaip sako nuoširdus ir atviri grožio terapijos specialistai, nei ir vaitojant apsauginius kremus raumenys gali plyšti. Sėkmę lems genai.

Jei jus domina krūtinė, galite būti tikra: pokyčių bus. Vienoms moterims po maitinimo krūtinė padidėja, kitoms- sumažėja. Tačiau maitinti krūtimi taip naudinga, kad tikrai verta ryžtis (be to, tai mažina riziką susirgti krūties vėžiu).

Štai Milita džiaugiasi: “Kai nustojau maitinti, mano krūtys toli gražu nebuvo tokios stangrios kaip prieš nėštumą. tačiau porą mėnesių jaučiausi taip, lyg jos būtų išsivaliusios. Vėliau jos vėl sustangrėjo, nors aš nesportavau- mankštą atstojo kūdikio priežiūra”.

Grožio terapijos specialistai tvirtina, kad nėštumo melu ypač svarbu odą drėkinti specialiais kremais. Pečius ir krūtinę patariama saugoti nuo kenksmingų saulės spindulių, kad neatsirastų pigmentinių dėmių. Kai nebemaitinsite, krūtinę masažuokite rankomis ar specialiais masažuokliais- tada pagerės kraujo apytaka, oda pasidarys stangresnė.

Be to, rekomenduojama kasdien suvartoti 1000 mg vitamino C. Beje, krūtinė yra be raumenų, tad galima pagerinti tik odos tonusą. Jeigu jūsų krūtys nukaro ir, kai po jomis pakišate delną, uždengia daugiau nei vieną pirštą, kosmetinės priemones jų nebepastangrins. ir vis dėl to jūs svajojate apie įžūlią jaunatvišką krūtinę? Jums, padėti gali tik plastinės chirurgijos specialistai.

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker