Santykiai per atstumą gali žydėti: paprasti būdai stiprinti ryšį
Nuo mielų staigmenų iki virtualių pasimatymų – paversk atstumą ne kliūtimi, o proga augti kartu.

Anksčiau sakydavau, kad niekada negalėčiau palaikyti santykių per atstumą. Man jie asocijavosi su nuobodžiais pokalbiais, nejaukiomis tylos pauzėmis ir nuolatiniu ilgesio bei nepasitenkinimo jausmu. Tad kai pandemija praėjusių metų kovą netikėtai išskyrė mane ir mano vaikiną, ir mes nusprendėme, kad esame pasiryžę išsaugoti santykius, atsidūriau kryžkelėje. Galėjau žiūrėti į šį laiką kaip į kažką, ką reikia tiesiog ištverti ir „pragyventi“, arba galėjau tai priimti kaip kvietimą būti kūrybiškai ir išbandyti naujus dalykus mūsų santykiuose.
Įtariu, daugelis jūsų esate panašioje situacijoje – priverstos prisijungti prie klubo, į kurį niekada neprašėte narystės, susiduriančios su iššūkiu, kuris trunka ilgiau, nei tikėjotės. Kitos galbūt esate santykių per atstumą veteranės, kurių ryšį pandemija paveikė tik nežymiai. Nesvarbu, kuriai stovyklai priklausote, norėjau pasidalinti keliomis paprastomis idėjomis, kurios man asmeniškai labai padėjo išlikti pozityviai ir išlaikyti kibirkštį mūsų santykiuose per atstumą. Pagrindinė šių idėjų tema – tiesiog įnešti daugiau įvairovės ir žaismingumo. Santykiai per atstumą kartais turi blogą reputaciją kaip statiški ir blankūs, bet jie tikrai tokie neprivalo būti! Galiu nuoširdžiai pasakyti, kad praėję metai buvo vienas labiausiai augimą skatinančių ir vertingiausių laikotarpių mano santykiuose. Viskas, ko reikėjo – tai įsipareigojimas išnaudoti šį laiką kuo geriau, užuot tiesiog laukus, kol jis pasibaigs.
1. Mažos Staigmenos
Kas man labiausiai patinka šiame punkte – tai didžiulė erdvė kūrybiškumui ir įvairovei. Nereikia daryti nieko beprotiško ar perdėto, kad suteiktum džiaugsmo. Mažos staigmenos gali būti netikėtai užsakyti daiktai, kuriuos mylimasis lyg tarp kitko užsiminė norintis ar jam reikalingi, arba tiesiog kažkas, kas, žinai, privers jį nusišypsoti. Man labai patiko siųsti vaikinui knygas, kurios man jį priminė; sportinę galvos juostelę bėgimui, kai jis užsiminė, kad sportuojant plaukai lenda į akis; siuntinuką su jo mėgstamiausiais skanėstais ir keliais mūsų santykių suvenyrais. Geriausios staigmenos yra tos, kurios parodo tavo žmogui, kad tau jis tikrai rūpi ir atkreipi dėmesį į jo poreikius bei norus. Taip pat esu didelė senų gerų meilės laiškų šalininkė. Galbūt tai atrodo klišė, bet ranka rašytas meilės prisipažinimas turi kažką ypatingo ir romantiško, ko neatstos tie patys žodžiai el. laiške ar žinutėje. Papildomi taškai – už lūpdažio bučinį ar lengvą tavo kvepalų dvelksmą, kad pridėtum dar daugiau savęs.

2. Tylusis „Facetime“ (arba kita vaizdo skambučių programa)
Tai iš tikrųjų pradėjau daryti dar universitete, gerokai prieš dabartinius santykius. Kai dirbdavau kompiuteriu ar tiesiog norėdavau kompanijos atliekant nuobodžias užduotis, paskambindavau mamai ar draugei per „Whatsapp“ (ar Viber, Messenger ir pan.), ir mes abi tyliai dirbdavome savo darbus. Tai ne tik padarydavo užduotį mažiau varginančią ir padėdavo išvengti vilkinimo (nes kitas žmogus tarsi prižiūrėdavo), bet ir jausdavausi, lyg leidžiu laiką su mylimu žmogumi, net kai neturėdavau laiko kalbėtis. Ši praktika puikiai pasiteisino ir mano santykiuose per atstumą. Labai malonu nejausti, kad turiu rinktis tarp vaikino veido matymo ir svarbaus projekto užbaigimo. Šis įprotis padeda išlaikyti ryšį net įtemptu laikotarpiu. Be to, paprastas kasdienių užduočių atlikimas kartu labai primena buvimą toje pačioje fizinėje erdvėje ir padeda bent akimirkai pamiršti, kad esate atskirai.
3. Savaitiniai Virtualūs Pasimatymai
Akivaizdu, kad tikrasis šių pasimatymų reguliarumas priklausys nuo jūsų abiejų tvarkaraščių ir norų, tačiau manau, kad nuolatinė, sutarta pasimatymo data veikia dvejopai: suteikia kažko, ko galima laukti kiekvieną savaitę, ir palaiko kibirkštį santykiuose. Turėti specialią Pasimatymo Naktį gali atrodyti kvaila, kai ir taip kalbatės kas vakarą, bet pastebėjau, kad pasirinkus ypatingą veiklą tam vienam vakarui per savaitę ir galbūt šiek tiek labiau pasipuošus, atsiranda nuostabus jausmas, lyg tai būtų tikras pasimatymas. Kalbu apie drugelius pilve ir visa kita!
Man patinka paįvairinti šį ritualą keičiant pasimatymo veiklą kiekvieną savaitę. Kartais žiūrime filmą ar komedijos laidą per „Netflix“ naudodami bendro žiūrėjimo platformą (pvz., „Teleparty“). Kitais kartais atsakinėjame į „Pažink mane geriau“ klausimus (paieškokite jų internete – nustebsite, kiek daug galite sužinoti net apie ilgametį partnerį!). O kartais tiesiog kalbamės, bet pokalbis visada atrodo ypač ypatingas ir prasmingas. Beveik kaip tie pokalbiai prie vyno taurės restorane, kurie visada atrodo kitaip nei įprastas pokalbis prie vakarienės stalo namuose.
Santykiai per atstumą tikrai reikalauja pastangų, bet jų reikalauja ir visi kiti santykiai. Atmink, kad nuo tavęs priklauso, ar priimsi dovanas, kurias siūlo šis sudėtingas laikas, kad iš jo išeitum stipresnė ir geresnė. Žvelgdama į šią situaciją kaip į galimybę augti ir gilinti savo santykius kaip niekada anksčiau, sugebėsi ne tik ištverti šį laiką, bet ir iš tiesų klestėti.