Gyvenimas

Keturi sudėtingi moters gyvenimo laikotarpiai

Vaikų auginimas

Nesistenk būti ideali mama. Tapus mama, gyvenimas iš esmės pasikeičia. Dabar turi daugiau pareigų, jautiesi atsakinga ne tik už save, bet ir už vaiką. Su juo persergi vaikiškas ligas, išgyveni mokyklinius rūpesčius, pirmąją meilę, nusivylimus, sėkmę ir nesėkmes. Ypač sunku motinystę suderinti su namų rūpesčiais, kol vaikas mažas. Kartais kankina kaltės jausmas, nes manai, jog netinkamai rūpiniesi vaiku, skiri jam per mažai laiko. Kai paauga, nerimauji, kaip susiklostys gyvenimas, jo nesėkmes dažnai išgyveni kaip savas.

Rask laiko sau

Normalu, kad rūpiniesi savo atžala, nori kuo daugiau duoti. Tačiau nepamiršk, kad tavo jėgos irgi ne beribės. Skirk laiko poilsiui- paplepėk su draugėmis, pavaikščiok po parduotuves, pasėdėk kavinėje. Jei būsi rami, giedros nuotaikos, geriau bus ir tau, ir tavo vaikui. Galbūt ateityje jam neteks išgirsti „klasikinės“ aimanos: „Aš dėl tavęs visko atsisakiau, o tu…“

Image by freepik

Pasidalink pareigomis

Kas sakė, kad viską privalai daryti pati? Pasidalyk pareigomis su vyru, seneliais ir… pačiu vaiku. Kai iškyla rūpesčių dėl vaikų, išeities ieškok kartu su jų tėvu. Nekaltink savęs dėl prastų sūnaus pažymių ar neišlygintos dukters suknelės. Verčiau kuo anksčiau išmokyk vaikus jausti atsakomybę už save.

Nebūk per reikli

Nesitikėk, kad vaikai pateisins visus tavo lūkesčius. Džiaukis tokiais, kokie yra. Pavyzdžiui, jei sūnui nesiseka matematika, pasidžiauk tuo, kad jis yra savarankiškas. O gal noriai padeda namuose? Arba moka bendrauti ir jį mėgsta draugai?

Jei esi sudirgusi

Susirask kokią tylią vietelę. Atsiklaupusi pasilenk į priekį. Jei gali, padėk galvą ant žemės. Jei nepasieki grindų, po galva pakišk pagalvę. Rankas ištiesk palei kojas, delnus pasuk į viršų. Lygiai kvėpuok ir galvok: „Dabar esu rami“. Netrukus iš tiesų nurimsi.

freepik on Freepik

Klimakterinis laikotarpis

Pasitikėk savimi. Ilgiesi jaunystės. Bijai senatvės, ligų. Jautiesi vieniša ir niekam nereikalinga. Daraisi per jautri. Manai, kad savo vyrui nesi tokia patraukli kaip anksčiau. Kartais net pradedi vengti sekso. Be to, kamuoja nemalonūs negalavimai: karščio bangos, padidėjęs jautrumas, silpnumas, maudimas krūtyse. Sutrinka mėnesinės, kraujuoji negausiai arba atvirkščiai- kraujas plūste plūsta.

Susitaikyk su amžiumi

Pasakyk sau: „Toks gyvenimas“. Rūpinkis savimi, daugiau miegok, ilsėkis, eik pasivaikščioti, mankštinkis. Neužsidaryk namuose su anūkais ir liūdnomis mintimis. Skirk laiko savo malonumams nueik į kiną, teatrą, išsiruošk į kelionę. Neužmiršk draugų. Tik tegul tai būna žmonės, kurie praskaidrina dvasią, o ne gniuždo.

Būk aktyvi

Dabar verta užsiimti tuo, kam anksčiau neturėjai laiko. Skaityk neperskaitytas knygas, augink gėles, megzk, perstatyk baldus, pradėk mankštintis. Nepamiršk, kad aktyvioms moterims menopauzė praeina beveik nepastebimai.

Pertvarkyk mitybą

Atsisakyk gyvulinių riebalų, stiprios kavos, gazuotų ir stiprių alkoholinių gėrimų. Vartok mažiau cukraus, mėsos. Valgyk daug vaisių ir daržovių, neriebių pieno produktų. Jie užkerta kelių nuotaikų kaitai, stiprina kaulus, mažina osteoporozės rizikų.

Jei kamuoja fiziniai negalavimai, ryžkis gydymui hormonais.

Kai užklumpa bloga nuotaika

išmok kvėpavimo pratimų. Tai paprastas, bet labai veiksmingas būdas pašalaiti įtampą. Kai į kraują patenka daugiau deguonies, jautiesi žvalesnė bei darbingesnė.

Ankstesnis puslapis 1 2
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker