Sveikata

Ką reiškia pasikeitęs skonis?

Jeigu jus ėmė traukti produktas, kuris anksčiau nepatiko arba kuriam buvote abejinga, tai- nerimą keliantis signalas. Galbūt jums vertėtų atlikti medicininę ap­žiūrą. Tikrai ne visuomet galime gauti visų būtinų medžiagų tik iš maisto produktų.

Kartais reikia vartoti ir specialių medžia­gų. Žinoma, jeigu kils didesnių negalavi­mų, apskritai reikės rimto gydymo.

Kiekvienas iš mūsų turime nuomonę apie maistą. Tiesa, pasitaiko, kad staiga mirtinai užsimanome ko nors konkretaus suvalgyti arba atsigerti. Tai gali rodyti, kad mūsų organizmui trūksta tam tikrų medžiagų.

Jums nuolat norisi pieno produktų, pa­vyzdžiui, sūrio, kefyro arba varškės? O dar
jūs paslapčia pagraužiate tinko nuo sienų? Diagnozė aiški: jums trūksta kalcio! Taip pat gali būti, kad jūsų organizmas stokoja nepa­keičiamų amino rūgščių- tokių kaip lizinas, leucinas ir triptofanas.

Norisi saldumynų? Pastebėta, kad saldu­mynus mėgsta daug dirbantys arba nervų sistemos problemų turintys žmonės. Tai ga­lima paaiškinti tuo, kad gliukozė dalyvauja streso hormono adrenalino gamyboje. Dėl stipresnės įtampos cukrus greitai išelkvojamas, tad mes mėginame atkurti šias atsargas suvalgydami gabalėlį torto arba pyragėlį.

Norisi šokolado? Tai visai nereiškia, kad esate saldumynų mėgėjas. Juk šokolade yra daugybė naudingųjų medžiagų, kurios pir­miausia palaiko mūsų smegenų veiklą. Šo­koladas valgomas, kai trūksta energijos, reikia susikoncentruoti arba sumažinti stresą.

Potraukis prie sūrių produktų tikra nebūtinai reiškia nėštumą. Noras užkrimsti sūdytų agurkų ar paragauti pomidorų gali rodyti, kad organizme yra uždegimo židinys arba infekcija. Dažnai tai būna susiję su šlapimo arba lyties organų sistemos problemo­mis – cistitu, prostatitu arba kiaušidžių užde­gimu.Tačiau gali būti ir taip, kad organizmui paprasčiausiai trūksta chlorido. Jeigu norisi būtent silkės, gali būti, kad jums trūksta nau­dingųjų aminorūgščių, tokių kaip omega-6.

Jeigu jums patinka rūgštūs produktai ir jūs ramiai galite valgyti citrinas bei spanguo­les be cukraus, taip pat mėgstate maistą gar­dinti actu, tai rodo, kad organizme sutrikusi rūgščių Ir šarmų pusiausvyra. Jums gali grės­ti kepenų ir tulžies pūslės problemos. Tačiau būna ir taip, kad organizmui paprasčiausiai trūksta vitamino C. Taip nutinka, pavyzdžiui, sergant peršalimo ligomis.

Kartaus maisto dažnai norisi tiems, kurie neseniai persirgo su organizmo intoksikacija susijusia liga. Taip pat tai gali rodyti, kad virškinamasis traktas užterštas šlakais.

Potraukis prie aštraus maisto, tokio kaip pipirai, krienai arba garstyčios, gali rodyti, kad mūsų skrandis labai tingus. Reikalas tas, kad aštrus maistas stimuliuoja virškinimą. Be to, aštrumynų poreikis gali signalizuoti, kad organizme sutrikusi lipidų apykaita ir padaugėjo blogojo cholesterolio. Aštrūs produktai padeda išvalyti kraujagys­les. Tik nereikėtų pamiršti, kad jie dirgina ir skrandžio gleivinę.

Jeigu užsimanėte riešutų, žirnių arba pupelių, jūsų organizmui tikriausiai šiuo momentu reikia B grupės vitaminų. Dažniau­siai taip nutinka tiems, kurie patiria nuolati­nę įtampą, piktnaudžiauja alkoholiu.

Noras gliaudyti saulėgrąžas rodo, kad jums trūksta vitamino E. Dažnai taip būna rūkaliams.

Noras užvalgyti bulvių su lupenomis, pomidorų ir bananų dažnai būna susijęs su kalio trūkumu. Jo kiekis paprastai suma­žėja dėl patirto streso arba vartojant šlapimą varančius vaistus. Kalio deficito simptomai- blogas apetitas, mieguistumas ir apatija.

Švieži baltagūžiai kopūstai traukia virš­kinamojo trakto problemų turinčius žmones. Kopūstai turi daug ląstelienos, o ji normali­zuoja žarnyno veiklą.

Aistra jūros kopūstams ir kitiems jūrų produktams bei alyvuogėms gali rodyti, kad organizmui trūksta jodo. Tai gali byloti ir apie skydliaukės veiklos sutrikimą.

Galite kilogramais valgyti obuolius? Manoma, kad prie obuolių traukia tuos, ku­riems trūksta geležies. Taip pat taip gali nu­tikti, kai kraujyje padidėjęs cholesterolio kie­kis. Obuoliuose yra medžiagų, mažinančių cholesterolį- pavyzdžiui, kalio ir magnio.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker