Blakstienos- moteriško žavesio simbolis
Blakstienos mums duotos tam, kad saugotų akis nuo aplinkos poveikio, tačiau moterims labiau rūpi blakstienų grožis. Kad blakstienos iš tiesų puoštų ir suteiktų akims ypatingo išraiškingumo, jomis reikia rūpintis.
Turi tik žinduoliai
Blakstienos mums yra labai svarbios: daugiau kaip 80 % informacijos apie aplinkinį pasaulį mes gauname akimis, todėl jos turi būti gerai apsaugotos nuo aplinkos poveikio- dulkių, purvo, vabzdžių ir įvairiausių svetimkūnių. Beje, blakstienas turi tik žinduoliai.
Kaip ir galvos plaukai, blakstienos nuolat auga ir krenta- jas pakeičia kitos. Plaukeliai užauga iki tam tikro ilgio ir iškrenta. Blakstiena įkrito į akį- argi nepažįstamas pojūtis? Jeigu apžiūrėsite save veidrodyje, gali pasirodyti, kad blakstienos yra vienodo ilgio, nors iš tiesų taip nėra – tiesiog mes nepastebime, kad jos skiriasi.
Blakstienos auga 2- 3 eilėmis. Ant viršutinio voko yra nuo 150 iki 200 plaukelių, ant apatinio- nuo 50 iki 150. Viršutinių blakstienų ilgis siekia maždaug 10 mm, apatinių- apie 7 mm. Kiekvienos iš jų gyvybinis ciklas trunka vidutiniškai 3 mėnesius. Blakstiena iškrenta, kai subręsta naujos šaknys. Blakstienos auga visą laiką, tik metams bėgant tampa retesnės ir silpnesnės. Be to, šviesėja.
Šią informaciją žino ne visi, bet blakstienų grožis rūpi beveik visiems. Jeigu moterų paklaustumėte, kam reikalingos blakstienos, dažna tikriausiai atsakytų, kad dėl grožio, ir tik vėliau prisimintų akių apsaugos funkciją. Nieko nuostabaus: daugelyje kultūrų ilgos ir vešlios blakstienos nuo senų laikų laikomos moteriško žavesio simboliu; jeigu jos dar ir riestos, žvilgsnis tampa išraiškingas ir gilus.
Kasdienė priežiūra
Kad blakstienos būtų tvirtos ir vešlios, jomis reikia deramai rūpintis. Du kartus per dieną, ryte ir vakare, blakstienoms reikėtų atlikti specialias procedūras. Rytais pravartu jas nuplauti šilta nestipria arbata arba virintu vandeniu, po to vokus sudrėkintiti kremu, o vakarais, prieš einant miegoti, būtina nuvalyti makiažą. Valyti reikia tik specialiomis priemonėmis, jokiu būdu ne muilu. Beje, nepamirškite, kad tušą patariama keisti kas tris mėnesius. Net jeigu jo dar liko daug ir jis nesudžiuvo, tiek laiko naudojamame tuše prisidaugina bakterijų. Šios bakterijos keičia tušo sudėtį ir paverčia jį blakstienas džiovinančiu cheminiu nuodu.
Prieš naktį blakstienas pamaitinkite vitaminingais balzamais arba aliejais, skirtais blakstienoms, ir akių vokų kremais- jie turi būti neriebūs.
Dažniausiai į universalių priemonių, skirtų ir blakstienoms, ir akių vokams, sudėtį įeina varnalėšų, rožių ir ricinmedžių aliejų. Daugelis šiuolaikinių balzamų ir aliejų gaminami kaip kremai tepti apie akis- skaidrūs gydomieji tušai su teptukais. Jie tepami kaip įprastas blakstienų tušas. Galima naudoti ricinmedžių, alyvuogių, varnalėšų arba migdolų aliejų, šiek tiek jo reikia užlašinti ant kosmetinio blakstienų šepetėlio ir iššukuoti blakstienas.
Maitinamieji aliejai blakstienoms labai naudingi: jie spartina augimą ir plaukelius daro sveikesnius. Migdolų aliejus taip pat stimuliuoja blakstienų augimą. Rožių aliejus stabdo senėjimo procesus ir mažina vokų odos sudirgimą. Ricinmedžių ir varnalėšų aliejai skatina blakstienų augimą, gerina jų struktūrą ir neleidžia joms anksčiau laiko iškristi.
Kodėl blakstienos krenta?
Blakstienų kritimas- natūralus procesas: kaip jau minėjome, kiekviena blakstiena auga kelis mėnesius, po to iškrenta, o jos vietoje užauga kita- viskas taip pat, kaip su galvos plaukais. Jeigu per dieną iškrenta iki 5 blakstienų iš kiekvienos akies vokų, tai galima laikyti norma ir tiesiog prižiūrėti blakstienas įprastai. Jei blakstienos krinta intensyviai, reikia ieškoti priežasties ir imtis gydomųjų priemonių, antraip blakstienos praretės ir taps blankios, o tada problemų tik daugės.
Blakstienų kritimo priežasčių gali būti įvairių- mūsų laikais neigiamų faktorių atsiranda vis daugiau, vis dėlto galima išvardyti dažniausius. Tai hormonų sistemos veiklos, medžiagų apykaitos sutrikimai ir endokrininės sistemos ligos, cheminių preparatų vartojimas, buitinės chemijos poveikis, uždegiminės akių ligos (konjunktyvitas ir kt.), bloga mityba, vitaminų ir mineralų trūkumas, užsitęsęs stresas, žalingi įpročiai, nekokybiškos arba netinkamos dekoratyvinės kosmetikos naudojimas.
Ką daryti?
Kai tik pastebite, kad blakstienos krenta intensyviau, negu turėtų, iš karto liaukitės naudoti dekoratyvinę akių kosmetiką. Gali būti, kad blakstienų tušą ar akių šešėlius pagamino žinomas gamintojas ir jie yra laikomi kokybiškais, bet akys to nepaiso- joms reikia atsigauti, o galbūt net rimto gydymo, tačiau iš pradžių savo blakstienoms galima pamėginti padėti naminėmis priemonėmis.
Atkreipkite dėmesį į savo mitybos racioną ir bent jau pašalinkite iš jo kenksmingus produktus, tokius kaip traškučiai, sumuštiniai su sūriu, šokoladiniai batonėliai ir gazuoti gėrimai. Vartokite daugiau šviežių daržovių, vaisių ir žalumynų. Valgykite šviežios grietinės ir natūralaus sviesto, naminių kiaušinių ir kepenėlių, rauginto pieno produktų, žuvų ir mėsos- nevartokite pusfabrikačių.
Pasitelkite „greitąją pagalbą”- nusipirkite vitaminų ir mineralų kompleksą plaukams ir nagams stiprinti: jis padės ir jūsų blakstienoms. Į komplekso sudėtį būtinai turi įeiti vitamino A ir B grupės vitaminų.
Kiekvieną vakarą prieš miegą švariu šepetėliu patepkite blakstienas sėmenų, ricinmedžių, varnalėšų arba alyvuogių aliejumi. Daryti tai reikėtų bent mėnesį, beje, geriausia- net kelis kartus per dieną, jeigu yra tokia galimybė. Tiesa, į akis aliejaus neturi patekti.