Gydytojai tvirtina kad nagų forma ir išvaizda atspindi ne tik žmogaus sveikatą bet ir charakterį.
Nagai, kaip ir plaukai, sudaryti iš raginės medžiagos. Nors ji yra negyva, ją reikia maitinti. Maistingosios medžiagos į nagus pakliūva iš vidaus per kraujotakos sistemą ir tiesiog iš išorės. Jų išvaizda atspindi sveikatos būklę, iš formos galima atspėti charakterio savybes.
* Kastuvo pavidalo nagus turi energingi žmonės, realistai.
* Kampuoti nagai rodo, kad žmogus sugeba susivaldyti, kontroliuoti emocijas, yra disciplinuotas, labai tvarkingas, kartais net pedantiškas
* Pailgi ir ovalūs nagai išduoda nepastovumą ir menišką sielą.
* Smailūs nagai rodo potraukį ekscentriškai elgtis. Tokie žmonės irzlus, nekantrūs, norintys valdyti kitus.
* Įgaubti nagai išduoda nervingumą, jų savininkai linkę išsekti.
Ligos
Nagų pakitimai gali signalizuoti apie vitaminų stoką ar tam tikras ligas- laiku pastebėjus, jų galima išvengti.
*Išilginiai įtrūkimai išduoda virškinimo sistemos sutrikimus, gali būti uždegimo požymis. Patariama gerti vitaminus B ir E, išsitirti žarnyno veiklą.
*Skersiniai įtrūkimai gali atsirasti sergant užkrečiamosiomis ligomis, po operacijų, griežtų dietų ir stresų. Reikėtų sureguliuoti mitybą ir mažiau nervintis.
* Baltos dėmės gali atsirasti dėl daugelio priežasčių – kalcio trūkumo, hormoninio disbalanso, taip pat dėl nago sužeidimų darant manikiūrą, jei manikiūristė dirba šiurkščiai ir nekruopščiai.
* Nagai sluoksniuojasi nuo grybelio ir buityje naudojamų cheminių medžiagų – valiklių, skalbimo miltelių. Patariama nagus lakuoti apsauginiu sluoksniu, o dirbant buities darbus mūvėti pirštines.
* Nagai tamsėja nuo nikotino, kepenų ir tulžies ligų, užkrečiamųjų ligų, kai nuolat lakuojami tamsiu laku. Prieš tepant spalvą nagus būtina nulakuoti bespalviu pagrindu – tada pigmentai sunkiau įsigers j gilesnius nago sluoksnius.
Kai trūksta vitaminų
Jei organizmui trūksta vitaminų ir mikroelementų, sulėtėja jų augimas, jie gali tapti trapūs, neblizgėti. Trūkstamų medžiagų reikėtų gauti su maistu.
* Vitamino A yra kiaušiniuose, sūryje, svieste, paukščių kepenėlėse, brokoliuose, voveraitėse, morkose ir špinatuose.
* B grupės vitaminų gausu saulėgrąžų sėklose, riešutuose, paukščių kepenėlėse, baravykuose ir alaus mielėse.
* Vitamino C yra citrusiniuose vaisiuose, obuoliuose. Šaltalankio uogose, serbentuose, špinatuose, petražolėse ir paprikose.
* Biotino randama paukščių, jaučio kepenyse, alaus mielėse, voveraitėse ir baravykuose.
* Kalcio gausu piene ir jo produktuose, jūros gėrybėse, datulėse, brokoliuose, migdoluose.
* Geležies yra špinatuose, pupose, abrikosuose, džiovintuose vaisiuose, kepenyse, kiaušinio trynyje.
* Jodo galima gauti valgant produktus, pasūdytus joduota druska, jūros žuvis, moliuskus, austres, špinatus, pipirnes ir geriant daug pieno.
* Magnio yra bananuose, rupioje duonoje, bulvėse, paukštienoje ir vyne.
* Cinko randama žuvyse, kanopinių gyvūnų mėsoje, piene, ikruose.
Priežiūra
Dažnai nagai gali atrodyti nesveikai ir, dėl to, kad yra netinkamai prižiūrimi.
* Lūžinėjantys nagai. Jei nagas šonuose nudildomas per daug, jis gali ypač greitai nulūžti. Svarbu nagų galiukus dildyti horizontaliai, o ne skersai, ir geriausia naudoti ne metalinę, o stiklinę dildę.
* Trūkinėjantys nagai. Jei nagai dažnai dažomi, ir valomi valikliu, kurtame yra acetono, jie gali trūkinėti. Verčiau rinktis švelnesnį valiklį, naudoti rankų kremą ir specialų nagų aliejuką.
* Šerpetojantys nagai. Jei nagai kerpami atšipusiomis žirklėmis, dildomi atšipusia dilde, krašteliai greitai pradeda šerpetoti – laikas galąsti įrankius arba įsigyti naujus.
* Minkšti nagai. Nagai gali būti minkšti iš prigimties arba nuvarginti maistingųjų medžiagų trūkumo ar netinkamo manikiūro. Pagelbės maitinamieji kremai ir kietinamasis skystis.
* Stori nagai. Nagai tampa neelastingi, jei juose per daug kalcio ar silicio. Tokius nagus reikia kurį laiką kirpti trumpai ir tepti maitinamaisiais aliejais, kad vėl būtų elastingi.
* Nubrizgusios odelės. Odelės atrodo negražiai dėl sausumo. Reikėtų jas karpyti specialiomis žnyplėmis ar žirklutėmis, o nagus kasdien švelniai pamasažuoti aliejumi – tai ne tik pamaitins odą, bet ir pagyvins medžiagų apykaitą. Nusiplovus rankas reikėtų pasitepti rankų kremu,
Namie galima pasidaryti rankų odai ir nagams skirtų procedūrų.
* Aliejaus vonelės. Kartą per savaitę penkias minutes pirštus galima palaikyti pašildytame augaliniame, pavyzdžiui, migdolų aliejuje. Nagai taps daug tvirtesni.
* Šildymas pirštinėmis. Kartą per savaitę rankas vertėtų gausiai ištepti kremu, užmauti polietilenines, o ant viršaus – vilnones arba medvilnines pirštines ir palaikyti dvidešimt minučių. Kremas susigers j giliausius odos sluoksnius.
* Druskos tirpalas. Nagus kartkartėmis tinka mirkyti silpname druskos tirpale (geriausia tinka nevalyta arba jūros druska)- tat prisotins juos reikiamų mineralų.