Kelias link virvės: kiek treniruočių reikia ir ko tikėtis?
Ar įmanoma atsisėsti ant virvės? Patarimai pradedantiesiems

Lankstus kūnas ir judrūs sąnariai – ne tik sveikatos, bet ir jaunatviškumo požymiai. Tempimo pratimai yra esminė fizinio aktyvumo dalis, padedanti išsaugoti judesių lengvumą ir palaikyti puikią fizinę formą.
Kiek gi kartų per savaitę reikėtų skirti tempimui, jei jūsų tikslas – atsisėsti ant virvės? Ir per kiek laiko galite tikėtis pamatyti rezultatą?
Tempimo nauda – ne tik virvė
Reguliarus tempimas yra itin naudingas jūsų kūnui. Net jei nesiekiate tapti itin lanksčiu akrobatu, bent du–tris kartus per savaitę atliekami tempimo pratimai gali pagreitinti medžiagų apykaitą, padėti sudeginti daugiau kalorijų, pagerinti kraujotaką ir aprūpinti kraują deguonimi. Visa tai prisideda prie organizmo atjauninimo, gali padėti numesti svorio ir sumažinti nemalonų pabrinkimą.
Be to, tempimas padeda išsaugoti sąnarių lankstumą, daro raumenis elastingesnius ir stangresnius, o taip pat gerina laikyseną. Galiausiai, reguliariai tempiantis, jūsų kūnas tampa vikrus, plastinis ir kupinu energijos.
Optimalus tempimo dažnumas
Jei jūsų tikslas – ne tik palaikyti fizinę formą, bet ir pasiekti virvę, tempimo pratimams turėtumėte skirti reguliarų dėmesį. Vis dėlto, prieš pradedant intensyvų tempimo režimą, rekomenduojama pasikonsultuoti su treneriu. Jis padės sudaryti jūsų individualiems poreikiams ir fiziniam pasirengimui tinkamiausią treniruočių grafiką. Atminkite, kad tempimas turėtų būti ne tik naudingas, bet ir malonus. Per didelis intensyvumas gali greitai nuvarginti ir atimti norą tęsti.
Svarbu išlaikyti reguliarumą. Jei treniruotės bus nereguliarios, pasiekti rezultatai gali greitai išnykti ir teks pradėti viską iš naujo. Pradžiai visiškai pakaks 2- 3 tempimo treniruočių per savaitę. Vėliau, atsižvelgdami į savo savijautą ir trenerio rekomendacijas, galite didinti treniruočių dažnumą. Jei jūsų sveikata ir fizinis pasirengimas leidžia, tempimo pratimus galite atlikti netgi kasdien.

Kiek laiko prireiks virvei?
Kelias link virvės kiekvienam žmogui yra skirtingas. Rezultatai priklauso nuo individualių kūno savybių. Vieniems tikslą pavyksta pasiekti per mėnesį, o kitiems gali prireikti gerokai daugiau laiko. Svarbiausia suprasti, kad kiekvieno žmogaus raiščių elastingumas ir raumenų tankis yra unikalūs. Todėl svarbu nusiteikti reguliarioms treniruotėms, mėgautis procesu ir džiaugtis net ir mažiausiais asmeniniais pasiekimais.
Pagrindinės tempimo taisyklės
Kiekviena tempimo treniruotė turėtų prasidėti nuo apšilimo. 10- 15 minučių trukmės lengva mankšta padės paruošti raumenis ir sąnarius tempimui. Pradėjus temptis neapšilus, gerokai padidėja raumenų ir raiščių traumų rizika. Prie apšilimo galite pridėti keletą pratimų sąnariams.
Tempimo metu laikykitės šių pagrindinių taisyklių:
- Visus pratimus atlikite lėtai ir švelniai, venkite staigių judesių. Pajutę stiprų skausmą, nedelsdami sustokite. Tempimo metu turėtumėte jausti malonų tempimo pojūtį, o ne aštrų skausmą.
- Nepamirškite taisyklingai kvėpuoti. Giliai įkvėpkite pradėdami temptis ir lėtai iškvėpkite pasiekę didžiausią tempimo amplitudę.
Papildomos treniruotės – ar jos būtinos?
Nors vien tempimo pratimų dažniausiai pakanka norint pasiekti virvę, galite sumažinti traumų riziką į savo treniruočių planą įtraukdami vieną ar dvi funkcines treniruotes per savaitę. Tai padės palaikyti raumenų tonusą, juos sustiprins ir padarys dar elastingesnius. Venkite pratimų su dideliais svoriais – 0,5- 1 kg svarmenų arba net paprasto pusės litro vandens butelio gali pakakti.
Apibendrinant, tempimas yra puikus būdas rūpintis savo kūnu. Net jei atsisėdimas ant virvės nėra jūsų pagrindinis tikslas, reguliariai atlikite tempimo pratimus jums patogiu ritmu, mėgaukitės procesu ir džiaukitės vikriu, lanksčiu kūnu bei gražia laikysena!